Ślub na plaży – Jak go zorganizować?


Ślub na plaży może być spełnieniem marzeń dla wielu młodych par. Jednak często nie wiemy, czy możemy sobie na to pozwolić, a nawet czy powinniśmy to rozważać. Stanie po kostki w piasku nad wietrznym oceanem nie zawsze jest dobrym pomysłem na zabawę. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć organizację wesela na plaży.

Koszty

Śluby na plaży może znacznie obniżyć koszty, jeśli zostanie zrobiony we właściwy sposób. Niektóre plaże publiczne pozwalają na wesela, ale musisz uiścić drobną opłatę. Często jest znacznie niższa niż w przypadku popularnych wesel w zamkniętym pomieszczeniu. Pamiętaj, że jeśli planujesz wesele na publicznej plaży, turyści będą również mogli przejść na ceremonię. Znajdź plażę, którą możesz zarezerwować. Spróbuj też zorganizować wesele poza sezonem, jeśli jest to miejscowość turystyczna. Upewnij się, że pogoda jest wystarczająco ładna. To ważne detale.

Oszczędności staną się widoczne, gdy policzysz, ile pieniędzy zaoszczędzono na samych dekoracjach. Ślub na plaży w większość przypadków jest tańszy. Co jest piękniejszego niż zachodzące słońce nad niespokojnym oceanem, kiedy wymieniacie przysięgę ślubną? Nie potrzeba ekstrawaganckich kompozycji kwiatowych, nie ma też ławek ani ścian do dekoracji. Tylko piasek, słońce i woda. Wow!

Prostota

Wesela na plaży mogą być prostymi, “królewskimi” imprezami. Nadają się idealnie do swobodnej zabawy. Ponieważ plaża jest zwykle piękna, a ślub odbędzie się na zewnątrz (i w łasce żywiołów), suknia Panny młodej jest mniej formalna i bardziej elegancka niż na ślubie kościelnym. Niektórzy uważają tę prostotę za bardzo pożądaną. To kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Wesela na plaży mogą mieć bajkowy charakter. Romantyczne miejsce i odpowiednia pogoda mogą nadać mu niesamowitej magii. Warto wcześniej rozpocząć miesiąc miodowy i spędzić dwa tygodnie na wyspie tylko z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną. Jeśli duże wesele nie jest dla Ciebie, skromna ceremonia nad morzem jest wyjściem idealnym. 

Podsumowanie

Czasami ślub na plaży jest okazją do poznania się ludzi i nawiązania znajomości. Zjazdy rodzinne mogą również podreperować budżet. Para może wykorzystać ten ślub jako sposób na zwiększenie budżetu na miesiąc miodowy.

Śluby na plaży nie są dla wszystkich, ale jeśli Twoje serce nastawione jest na coś naprawdę wyjątkowego i niezapomnianego, ślub na plaży może być dla Ciebie.

Artykuł opracowany dla https://czymasztermin.pl/category/slub-i-wesele

fot: Unsplash

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*