sushi na lunch w Krakowie

Sushi na lunch w Krakowie – dlaczego warto?

Sushi jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni orientalnej. W naszym kraju jego popularność systematycznie rośnie, co wynika nie tylko z oryginalnego, nietypowego smaku tego dania, ale także jego prozdrowotnego charakteru. Sushi jest smaczną, zdrową i pożywną potrawą, która doskonale sprawdzi się jako posiłek w przerwie od pracy. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po sushi na lunch w Krakowie?

Czym właściwie jest i z czego składa się sushi?

Sushi to jedna z najbardziej znanych potraw tradycyjnej kuchni japońskiej. Według opinii wielu, to właśnie jej regularnemu spożywaniu, Japończycy zawdzięczają swoją szczupłą sylwetkę oraz długowieczność. Sushi bazuje głównie na rybach, owocach morza, warzywach oraz specjalnie spreparowanym ryżu, który jest jego nieodłącznym elementem. Oprócz tego, w potrawie tej spotkać można takie dodatki, jak m. in. prasowane wodorosty nori, chrzan wasabi czy świeży imbir w cienkich plasterkach. Wszystkie te dodatki stanowią o unikalnym smaku i charakterze tej potrawy oraz sprawiają, że sushi trudno pomylić z czymkolwiek innym.

Sushi jest lekką, smaczną i pożywną potrawą, po którą może sięgnąć praktycznie każdy. Jej niska kaloryczność sprawia, że będzie doskonałym urozmaiceniem diety osób odchudzających się oraz ludzi, którzy na co dzień bardzo dbają o swoją sylwetkę. Dużą zawartość błonnika, witamin i minerałów docenią z kolei osoby aktywne, które starają się prowadzić zdrowy tryb życia oraz szczególną uwagę zwracają na to, co znajduje się na ich talerzu. Wreszcie, sushi to doskonały pomysł na lunch dla tych mieszkańców Krakowa, którzy kochają kuchnię egzotyczną oraz regularnie sięgają po dania odmienne od tradycyjnych polskich potraw.

Dlaczego sushi jest idealną propozycją dania lunchowego?

Lunch jest czymś w rodzaju polskiego drugiego śniadania, czyli posiłkiem, który zwyczajowo spożywa się między godziną 10 a 13. Tradycja jego jedzenia na dobre zadomowiła się w polskich firmach, a sam lunch stanowi doskonałą okazję oraz wymówkę, aby oderwać się od pracy, zrelaksować się, spędzić czas w gronie współpracowników, a przy okazji zjeść coś pysznego. Sushi jest potrawą wręcz stworzoną na lunch – jest bowiem lekkim, pożywnym i dodającym energii daniem, na którego zjedzeniu skorzysta zarówno nasz umysł, jak i ciało. Co więcej, sushi na lunch w Krakowie możemy z powodzeniem zamówić przez internet prosto do biura lub domu, jeśli pracujemy zdalnie.

Firmy oferujące catering sushi dostarczają gotowych dań pod wskazany adres na terenie Krakowa i okolic. Wszystkie propozycje dostępne w menu są przygotowywane zgodnie z zasadami tradycyjnej, kulinarnej sztuki japońskiej oraz dostarczane do klienta tuż po przygotowaniu, co gwarantuje im świeżość oraz możliwość skosztowania sushi w japońskim oryginale. Wybierając większy zestaw sushi zyskujemy także doskonałą okazję, aby podzielić się pysznym posiłkiem ze współpracownikami, lepiej zintegrować się z całą załogą oraz wrócić do pracy w przyjemnej, pełnej wzajemnej serdeczności atmosferze.

Partnerem artykułu jest Haiku Sushi oferujący sushi lunch Kraków

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*